عرق بهار نارنج بابل پوست صورتتان را روشن می کند

مناسب برای خاک های عرق بهار نارنج بابل متوسط ​​(لومی) و سنگین (رسی) و خاک با زهکشی خوب را ترجیح می دهد. pH مناسب: خاکهای اسیدی و خنثی ملایم و در خاکهای بسیار قلیایی می توانند رشد کنند.

و نسبت به سرما مقاوم است. در تمام سال در برگ است و از آوریل تا ژوئن گل می دهد. این گونه هرمافرودیت است (دارای اندام های نر و ماده است) و توسط حشرات آپومیکتیک (تکثیر توسط دانه های تشکیل شده بدون همجوشی جنسی) گرده افشانی می شود.

گیاه خود بارور است.گونه‌های مرکبات حاوی طیف گسترده‌ای از مواد فعال هستند و تحقیقات هنوز برای یافتن موارد استفاده از آنها در حال انجام است. آنها سرشار از ویتامین C، فلاونوئیدها، اسیدها و روغن های فرار هستند.

آنها همچنین حاوی کومارین هایی مانند برگاپتن هستند که پوست را به نور خورشید حساس می کند. برگاپتن گاهی اوقات به داروهای برنزه کننده اضافه می شود.

زیرا باعث افزایش رنگدانه در پوست می شود، اگرچه می تواند باعث درماتیت یا پاسخ های آلرژیک در برخی افراد شود. برخی از کاربردهای اخیر گیاهان به عنوان منابع آنتی اکسیدان ها و لایه بردارهای شیمیایی در لوازم آرایشی و بهداشتی تخصصی هستند.

عرق

این گیاهان همچنین حاوی امبلیفرون است که ضد قارچ است و همچنین اسانس هایی که ضد قارچ و ضد باکتری هستند. آنها همچنین حاوی پیرون سیترانتین هستند که فعالیت ضد باروری را نشان می دهد و زمانی به عنوان جزئی از داروهای ضد بارداری استفاده می شد.

برگ و گل هر دو ضد اسپاسم، هضم کننده و آرام بخش هستند. دم کرده در درمان مشکلات معده، هضم کند و غیره استفاده می شود. این میوه ضد استفراغ، ضد سرفه، نفخ، معرق، هضم کننده و خلط آور است.

میوه نابالغ را می توان استفاده کرد (در چین ژی شی نامیده می شود) یا میوه بالغ با دانه ها و اندوکارپ حذف شده (به نام ژی کِه). میوه نارس عمل قوی تری دارد.

از آنها در درمان سوء هاضمه، یبوست، اتساع شکم، احساس گرفتگی در قفسه سینه، افتادگی رحم، راست روده و معده استفاده می شود. پوست میوه تلخ، هضم کننده و معده است.

از دانه و پریکارپ در درمان بی اشتهایی، درد قفسه سینه، سرماخوردگی، سرفه و غیره استفاده می شود. اسانس آن در رایحه درمانی استفاده می شود. کلمه کلیدی آن درخشندگی است. در درمان افسردگی، تنش و مشکلات پوستی استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.