سبزی خشک برای دلمه باعث افزایش رشد مو شما می شود

خشک کردن قدیمی ترین روش نگهداری مواد غذایی است. سبزی خشک برای دلمه در طول تاریخ، از خورشید، باد و آتش دودی برای حذف آب از میوه ها، گوشت ها، غلات و گیاهان استفاده می شد.

طبق تعریف، کم آبی غذا فرآیند حذف آب از غذا با گردش هوای گرم در آن است که از رشد آنزیم ها و باکتری ها جلوگیری می کند.فواید تغذیه ای غذای خشک غذاهای خشک خوشمزه، مغذی، سبک وزن، آماده سازی آسان و نگهداری و استفاده آسان هستند.

انرژی ورودی کمتر از مقدار مورد نیاز برای انجماد یا قوطی است و فضای ذخیره سازی در مقایسه با مقدار مورد نیاز برای قوطی های کنسرو و ظروف فریزر حداقل است.

ارزش غذایی مواد غذایی تنها تحت تأثیر خشک کردن قرار می گیرد. ویتامین A در طول خشک شدن حفظ می شود. با این حال، از آنجایی که ویتامین A به نور حساس است، مواد غذایی حاوی آن باید در مکان های تاریک نگهداری شوند.

سبزیجات زرد و سبز تیره مانند فلفل، هویج، کدو حلوایی زمستانه و سیب زمینی شیرین دارای ویتامین A بالایی هستند. ویتامین C با قرار گرفتن در معرض گرما از بین می‌رود، اگرچه پیش‌فرآوری غذاها با آب لیمو، پرتقال یا آناناس باعث افزایش محتوای ویتامین C می‌شود.سبزی

برای اطمینان از کیفیت نهایی و خشک شدن مداوم غذاها، به خصوص در شرایط آب و هوای غیرقابل پیش بینی اوهایو، دستگاه آبگیری توصیه می شود. چاقوهای تیز و غذاساز یا مخلوط کن نیز کار خشک کردن را آسان تر می کند.

بسیاری از دستورالعمل ها به بلانچ کردن، بخارپز کردن یا پیش تصفیه غذاها نیاز دارند. تجهیزات این فرآیندها شامل یک کتری عمیق با درب و یک سبد سیمی، یک آبکش یا یک کیسه پارچه‌ای توری باز برای نگهداری محصولات است. یک کاسه غیر فلزی برای پیش تصفیه میوه ها و سبزیجات برای جلوگیری از تغییر رنگ بهترین است.

میوه ها و سبزیجات خشک سرشار از فیبر و کربوهیدرات و چربی کم هستند که آنها را به گزینه های غذایی سالم تبدیل می کند. میوه خشک دارای غلظت کربوهیدرات بیشتری نسبت به میوه های تازه است.

بنابراین، اندازه های سرو معمولا کوچکتر است. طبق دستورالعمل های غذایی MyPlate و USDA برای آمریکایی ها، فنجان میوه خشک معادل 1 فنجان میوه تازه است.

افراد دیابتی باید هنگام برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌ها، برای جلوگیری از افزایش سطح گلوکز خون، وعده‌های کوچک‌تر را در نظر بگیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.